VI Memoriał Mirosława Gudacza za nami

Aktualności | 2013-05-28 | Publikujący: Koło PZW Sulęcin nr 1

Impreza tradycyjnie odbyła się nad jeziorem Ostrowskim, którym członkowie Koła starannie się opiekują. Pierwsi na miejscu, już ok. 6 nad ranem pojawili się organizatorzy, głównie z zarządu Koła. Dzięki nim kolejni wędkarze przyjeżdżający na zbiórkę o godzinie 9.00 mogli liczyć na schronienie się pod rozstawionymi namiotami, a także na ciepłą herbatę i kawę. Na uczestników memoriału od rana czekały również kiełbaski oraz rozgrzewający gulasz i grochówka. O pyszne ciasta zadbały żony wędkarzy. Pomimo nieciekawej aury wśród wędkarzy dominował wesoły nastrój oczekiwania na zawody.

Imprezę otworzył prezes Koła Ryszard Stachowiak. Przywitał Ewę Gudacz, całą rodzinę państwa Gudaczów, wędkarzy i ich rodziny oraz zaproszonych gości, w tym wędkarzy z zaprzyjaźnionego Beeskow. Przypomniał też o zasadach obwiązujących podczas zawodów – wędkarze rywalizowali w drużynach złożonych z członków rodziny w jednej trzygodzinnej turze. Każda drużyna łowić mogła na dwie wędki. Głównym opiekunem i sędzią zawodów był Krzysztof Kuzajewski, który sprawnie przeprowadził losowanie stanowisk. Do udziału w memoriale zgłosiło się 47 drużyn.

Po odprawie wędkarze mogli się rozejść na stanowiska i przygotować do rywalizacji. O 10:50 do wody poszybowały pierwsze kule zanętowe. O 11.00 w strugach deszczu zawodnicy zarzucili wędki. Brała głównie drobnica, a wśród niej przeważały uklejki. Na niektórych stanowiskach w zanętę wchodziła ładna płotka. Padło kilka linów. Brania były jednak bardzo nieregularnie. O godz. 14.00 z plaży zasygnalizowano koniec zawodów. Sędziowie przystąpili do ważenia, po którym wszystkie ryby lądowały z powrotem do wody.

Po podliczeniu wyników o godz. 15.00 komisja ogłosiła wyniki.

I miejsce w VI Memoriale Mirosława Gudacza zajęli Paweł Ciechanowicz i Andrzej Greczuk. Puchar wręczyli zwycięzcom Piotr i Asia Cichałowie.

II miejsce – Ryszard i Łukasz Rozesłaniec. Puchar wręczył z-ca burmistrza Zbigniew Gruca

III miejsce – Marek i Agnieszka Szałtys. Puchar w imieniu posłanki Bożeny Sławiak wręczyła dyrektor Biura Poselskiego Natalia Danilewicz.

Nagrody: Puchary i nagrody rzeczowe wręczali sponsorzy w osobach: Z-ca Burmistrza Zbigniew Gruca, Wicestarosta – Tadeusz Dąbroś, Przedstawiciel Biura Poselskiego B. Sławiak – Natalia Danielewicz, Krzysztof Gudacz- Sklep Domus, Ewa Gudacz.

Sponsorem nagród rzeczowych dla zwycięzców było Starostwo Sulęciński, a wręczył je wicestarosta Tadeusz Dąbroś.

Puchar za największą rybę zdobyli Robert i Nikola Komorowscy. Ufundował i wręczył ją Krzysztof Gudacz ze sklepu wędkarskiego DOMUS w Sulęcinie. Statuetkę dla najmłodszego uczestnika zawodów z rąk Ewy Gudacz otrzymał Damian Matelski. Coroczną statuetkę „ Podaj rękę” za rozwój wędkarstwa w gminie Sulęcin otrzymał Andrzej Podeszwa – Właściciel Firmy JAXON.

Zarząd Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie dziękuje sponsorom, bez których niemożliwe byłoby zorganizowanie memoriału. Wśród nich są: Zarząd Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp., Koło Wędkarskie z Beeskow, Burmistrz Sulęcina, Starosta Sulęciński, Poseł na Sejm RP Bożena Sławiak, Firma JAXON – A. Podeszwa, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Komunalnik Sp. z o.o., Firma LEKS, ZUO CZG-12 Długoszyn, SSR Powiatu Sulęcińskiego, Leopold Ryczaj, Ryszard Rozesłaniec, Ryszard Sekuła, Ewa Gudacz, Bogumiła i Krzysztof Gudacz ze sklepu wędkarskiego DOMUS w Sulęcinie i firma ELDORADO Iwona Zasadzka -producent zanęt wędkarskich.

Zarząd dziękuje wszystkim wędkarzom z Koła , którzy przyczynili się do przygotowania i sprawnego przeprowadzenia VI Memoriału oraz żonom i rodzinom,które przygotowały ciasta i sałatki.

VI Memoriał nie należał do najłatwiejszych. Uczestnicy dzielnie radzili sobie z wyjątkowo niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Żaden jednak wędkarz nie zraził się i z pewnością większość stawi się również za rok. Zatem do zobaczenia na VII Memoriale Mirosława Gudacza.

Adam Piotrowski, Ryszard Stachowiak

18. Paprocki Włodzimierz – 1200 pkt

19. Sekuła Ryszard – 1140 pkt

20. Paprocki Krystian – 1100 pkt

21 Gierońksi Tomasz i Hubert – 1060 pkt.

Pozostałe miejsca od 22 do 47 – nagrody pocieszenia i drobne upominki.