WALNE ZGROMADZENIE SPRAWOZDAWCZE CZŁONKÓW KOŁA PZW Nr 1 w SULĘCINIE- 26.01.2020

Aktualności | 2020-02-03 | Publikujący: Koło PZW Sulęcin nr 1

WALNE ZGROMADZENIE SPRAWOZDAWCZE CZŁONKÓW

KOŁA PZW Nr 1 w SULĘCINIE

W dniu 26.01.2020 odbyło się  w SOK, Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Członków Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie. Zebranie otworzył Prezes Koła Ryszard Stachowiak, który przywitał wędkarzy z Koła i zaproszonych gości w osobach: Eugeniusza Sembratowicza- Prezesa LGR :”Wodny Świat” i Annę Demko – Prezesa Koła PZW Nr 3 Gumoplast w Sulęcinie.

Przewodniczącym Zgromadzenia został Kol. Ryszard Stachowiak, a Sekretarzem- Kol. Leonid Żamojda. Po przedstawieniu sprawozdań z działalności Zarządu Koła, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego, Sekcji sportowo-turystycznej oraz Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Sulęcińskiego, przystąpiono do dyskusji nad sprawozdaniami i sprawami związanymi z działalnością Koła. Walne Zgromadzenie przyjęło kierunki działania Zarządu Koła i preliminarz wydatków  finansowych na rok 2020.

Prezes Koła- Ryszard Stachowiak w swoim wystąpieniu podziękował wędkarzom Koła za osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie Sulęcina na arenie sportowej -  lokalnej , okręgowej oraz krajowej. podziękował za organizację wielu imprez lokalnych i współpracę z Kołami z Niemiec i Nowego Tomyśla.

Za najważniejsze osiągnięcia w działalności Koła uznano:

- wyniki młodych wędkarzy z Koła w klasyfikacji Mistrzostw Okręgu i Grand Prix Okręgu ( Mistrz Okręgu Kadetów Jakub Kartawik, III miejsce – Wojtek Pulka, VI- Marcin Chalecki, VIII – Dawid Sobczak, IX- Dominik Matelski) , udział kadeta Jakuba Kartawika ( VII miejsce w klasyfikacji generalnej) w spławikowych Mistrzostwach Polski oraz  wyniki seniorów w Mistrzostwach Okręgu i Grand Prix Okręgu – Vice Mistrz Okręgu – Sławomir Matelski.

- wzrost zaangażowania wędkarzy w organizowanych przez Koło zawodach i imprezach

wędkarskich,

- wzrost ilości zawodów wędkarskich, imprez dla dzieci i młodzieży oraz współpracę z kołami

niemieckimi z Beeskow, Schadow,Furstenwalde oraz z Kołem z Nowego Tomyśla,

- działalność Szkółki wędkarskiej dla dzieci i młodzieży oraz działalność z młodzieżą,

- zrealizowanie projekty  w ramach funduszy Marszałka Województwa Lubuskiego wraz z LGR

„Wodny Świat”,

Zgromadzenie przyjęło uchwałę w sprawie: realizacji preliminarza budżetowego Koła na rok 2020 , harmonogramu imprez sportowych Koła na 2020, oraz szereg wniosków jako główne zadania Zarządu na rok 2020 – między innymi:

- przyjęto uchwałę 7/2020r. dot. zbierania dobrowolnych składek na zarybianie i działalność statutową Koła,

- przyjęto harmonogram zawodów wędkarskich i imprez w kole na 2020r.,

- wniosek o szukanie sponsorów dla  utworzonych drużyn sportowych seniorów, juniorów i kadetów w Kole,

Jednym z punktów Zgromadzenia było wręczenie odznaczeń, wyróżnień, nagród i dyplomów za osiągnięcia w 2018r.

- Złotą odznakę PZW otrzymali: Kol. Józef Czaban i Kol. Piotr Cichała,

- Brązową odznakę PZW otrzymali: Kol. Grzegorz Gregoryński i Kol. Stanisław Skorupski,

- Podziękowania za działalność na rzecz rozwoju wędkarstwa w gminie Sulęcin otrzymali: Burmistrz Sulęcina – Dariusz Ejchart i Prezes LGR „Wodny Świat” Eugeniusz Sembratowicz.

Osiągnięcia sportowe Mistrzostw Koła i Grand Prix Koła za 2019 rok

- Mistrz Koła  za rok 2019 w kat. Kadet – Kartawik Jakub

- Mistrz Koła za rok 2019 w kat. Junior – Sobczak Maksymilian

- Mistrz Koła za rok 2019 w kat. Senior – Kronkowski Rafał

Grand Prix Koła za 2018 r.

- I miejsce – kat. Kadet – Pulka Wojtek

- II miejsce – kat. Kadet – Kartawik Jakub