Aktualności

DRUŻYNOWE ZAWODY WĘDKARSKIE KÓŁ PZW POWIATU SULĘCIŃSKIEGO- 19.10.2019 j.OSTROWSKIE

Aktualności | 2019-10-22 | Publikujący: Koło PZW Sulęcin nr 1

DRUŻYNOWE ZAWODY SPŁAWIKOWE KÓŁ POWIATU SULĘCIŃSKIEGO

- j. Ostrowskie 19 października 2019r.

W dniu 19 października na jeziorze Ostrowskim, gm. Sulęcin, odbyły się drużynowe zawody spławikowe w ramach projektu „Aktywni mieszkańcy  LGR „Wodny Świat” na lubuskim pograniczu” finansowanego przez Marszałka Województwa Lubuskiego. Organizatorem zawodów była Lokalna Grupa Rybacka „Wodny Świat” i Koło PZW Nr 1 w Sulęcinie.

O godz. 8.00  zawody otworzyli: Prezes LGR „Wodny Świat” – Eugeniusz Sembratowicz i Prezes Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie – Ryszard Stachowiak. Z regulaminem zawodów wędkarskich zapoznał uczestników Sławomir Matelski. Po przeprowadzonym losowaniu sektorów i stanowisk zawodnicy z drużyn Kół Powiatu Sulęcińskiego rozeszli się na stanowiska. W zawodach wzięło udział 10 pięcioosobowych drużyn z Kół: Sulęcin Nr 1, Sulęcin Nr 2 LIN, Sulęcin Nr 3 GUMOPLAST, Wędrzyn, Lubniewice Nr 1, Lubniewice Nr 2, Słońsk Nr 1, Krzeszyce, Torzym AMUR, Boczów. Sędzią głównym zawodów był Kol. Grzegorz Gregoryński, który wraz z sędziami pomocniczymi wystawionymi z Kół sprawował pieczę nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Kuchnią podczas zawodów od samego początku zajmował się Kol. Piotr Cichała.

O godz. 10.00 rozpoczęły się zawody, a zakończyły się po czterech godzinach wędkowania, o godz. 14.00. Pogoda jak na październik była znośna, co chwilę padał lekki deszczyk, ale było w miarę ciepło i bezwietrznie. Brania ryb były wyjątkowo słabe. Głównie drobnica. Na kilku stanowiskach zawodnicy nie złapali żadnej ryby. Po czterech godzinach wędkarskich zmagań, sędziowie dokonali ważenia ryb na stanowiskach. Po ważeniu ryby wróciły z powrotem do wody. Sędziowie po skończonym ważeniu zasiedli do ustalenia  wyników, a uczestnicy zawodów mieli czas na wspólne biesiadowanie przy ugotowanym  przez Kol. Piotra Cichałę gulaszu. Wspólne biesiadowanie w gronie wędkarzy - przedstawicieli Kół Powiatu Sulęcińskiego , było spotkaniem podsumowującym sezon wędkarski w Powiecie Sulęcińskim.

Po ustaleniu przez sędziów wyników zawodów przystąpiono do wręczania statuetek, pucharów i nagród indywidualnych uczestnikom zawodów.

Nagrody wręczali: Patryk Lewicki – w imieniu Wice Marszałka Województwa Lubuskiego Łukasza Poryckiego, Eugeniusz Sembratowicz – Prezes LGR Wodny Świat i Sławomir Matelski – Wice Prezes Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie. Każda startująca w zawodach drużyna otrzymała statuetkę za udział w zawodach oraz puchary za udział w rozwoju wędkarstwa w Powiecie Sulęcińskim, których sponsorem był Marszałek Woj.Lubuskiego.

Klasyfikacja drużynowa zawodów (zał. wyniki):

I miejsce    – Koło PZW Boczów                      – 17 pkt.

II miejsce   – Koło PZW Nr 2 LIN Sulęcin         – 18,5 pkt.

III miejsce  – Koło PZW AMUR Torzym            – 22,5 pkt.

IV miejsce   - Koło PZW Nr 1 Słońsk               – 23 pkt.

V miejsce    – Koło PZW Nr 3 Gumoplast        – 27 pkt.

VI miejsce   – Koło PZW Nr 1 Sulęcin             – 28,5 pkt.

VII miejsce  – Koło PZW Nr 1 Lubniewice       – 30,5 pkt.

VIII miejsce – Koło PZW Krzeszyce               – 34 pkt.

IX miejsce    – Koło PZW Wędrzyn                 – 35 pkt.

X miejsce      – Koło PZW Nr 2 Lubniewice     – 39 pkt.

Statuetkę za największą rybę odebrał Kol. Sławomir Matelski – Koło PZW Nr 1 Sulęcin, za leszczyka 275 g.

Klasyfikacja indywidualna dziesięciu najlepszych zawodników została przedstawiona w załączniku do artykułu.

Na zakończenie zawodów Prezes LGR E.Semratowicz podziękował sponsorom i organizatorom projektu za jego realizację i zaprosił wędkarzy z Kół Powiatu Sulęcińskiego do udziału w podobnych projektach wędkarskich organizowanych przez LGR „Wodny Świat” w roku 2020.

art. R.Stachowiak,